Technix Caruselsumy-NYr
Праздники и традиции - Рождество - 06.01.2009
Традиції різдва в Україні Просмотров: 8883

christmas РІЗДВО, ДІСТАЛО СВОЮ НАЗВУ від Христа Месії. Воно було відоме за різними датами, приблизно з 200 н.е. і остаточно встановлене 25 грудня Архієреєм Ліберіусом (Liberus) Римським в 354 н.е.. Ця груднева дата, яка майже співпадає із зимовим сонцестоянням, на протязі середніх віків стала  популярним святом. Проте донедавна, у дев’ятнадцятому сторіччі, через деякі релігійні протиріччя, в Шотландії і Новій Англії святкування Різдва не дозволялося.

Усі Християнські нації мають традиції, що стали частиною обряду Різдва. Наприклад, Англія сприяла прикрашанню гостролиста і омели (Ялинка у росіян, сосна в українців. Під впливом Росії, українці нерідко називають ялинкою і різдв'яну сосну - Ред.), оспівування і дарування подарунків. Дерево різдва - це середньовічна німецька традиція і безсмертний гімн "Безмовна Ніч" також походить з Німеччини. Різдв’яного Святого Миколая (Санта Клаус) зробили Сполучені Штати - спочатку популярним в Нью-Йорку, а близько 1846 розповсюдили по світу, чим зробили головний внесок в комерціалізацію Різдва. (В Російській імперії та Радянському Союзі, замість Святого Миколая активно впроваджувався Дід Мороз).

З часу прийняття в Україні Князем Володимиром (Старослов'янське - Владимир) Християнства з Візантії в 988 н.е., продовжувало існувати багато язичницьких традицій, які були пристосовані Церквою до нової релігії. Деякі з цих традицій збереглися тисячу років і зараз складають частину теперішніх святкувань Різдва.

cviatvecher СВЯТА ВЕЧЕРЯ АБО "СВЯЩЕННА ВЕЧЕРЯ" - це центральна традиція прекрасних святкувань Божої Матері в українських домівках. На вишиту скатерть обіднього столу іноді кладуть декілька джгутів сіна – як нагадування Віфлеємських ясел. Чимало Канадських і американських сімей, для цього випадку, надягають свої вишиванки.

Як діти побачать ввечері на східному небу першу Зірку, що символізує трьох Мудреців, Свята Вечеря може починатися. При занятті сільським господарством, глава сім'ї спочатку вносить сніп пшениці (він зветься дідух), який представляє важливість давніх та багатих врожаїв пшениці України, насущний хліб віковічний. Дідух буквально означає "дух діда", тобто символізує предків сім'ї. У міських домівках стіл прикрашають декількома колосками золотої пшениці в вазі.

Батько каже Молитву і говорить традиційне вітання Різдва, "Христос родився!", а сім'я відповідає - "Славіте Його!". В деяких сім'ях використовується Старослов'янська форма „Христос раждается”.

В кінці СВЯТ ВЕЧОРА сім'я часто співає Колядки, українські Гімни Різдва. В багатьох громадах, за старою українською традицією, розносять освівування (колядують) групи молоді і члени організацій та церков, які заходять в будинки та збирають пожертви.

Улюблений український гімн - це „Бог предвічний”, який має найпрекраснішу мелодійність і ліричність. Деякі українські гімни незвичайні, тому що згадують Україну, тоді як інші - це старовинні тисячолітні язичницькі пісні, перероблені на гімни Христу.

РІЗДВО - це РАДІСНИЙ ДЕНЬ, що його українські сім’і розпочинають з відвідин Церкви. Українські Церкви здійснюють службу, яка починається до опівночі, на свято Богородиці, і до ранку Різдва. Різдвяна Вечеря, без Пісних обмежень, не має таких багатих традицій, як Свята Вечеря. Старовинна в Україні традиція дарування дітям подарунків на День Святого Миколая, 19-го грудня, загалом замінена датою Різдва.

МАЛАНКА АБО ЩЕДРИЙ ВЕЧІР на 13 січня, за Юліанським календарем, відомі в багатьох містах як українська Новорічна Божа Матір. При цьому, в останній вечір року співаються гімни Нового Року, які називаються Щедрівки. Самий знаменитий і популярний з них – „Щедрик” Леонтовича, який в англійському варіанті відомий  як "The Carol of the Bells".

В той час, як Різдво - це релігійна подія, Маланка – це мирське святкування торжества. У деяких громадах українські професійні та бізнесові клуби або молодіжні організації спонсорують Маланкові банкети і бали.

Традиційні звичаї українського Різдва надають колориту і змісту зимовому святу Різдва 7 Січня. Це зазвичай мирна і спокійна подія. Святкування нагадує нам про малюка в Віліємських яслах, чий 2005-й день народження ми святкуємо. Проте, і на знамените Різдво 25 грудня, і на відоме Різдво 7 січня, побажання одинакові: "Мир Землі! Добро людям!”

saint_nicholasЗА ОСТАННІ 200 РОКІВ, пов’язані з Різдвом традиції розросталися разом з важливістю цього зимового свята, що завершує рік.

ЧОМУ УКРАЇНЦІ святкують Різдво 7-го січня, а не 25-го грудня?

Багато людей дивується, чому українська дата - на тринадцять днів пізніше і тільки деякі люди знають, що це пов'язано зі зміною календаря, який використовувався на протязі в двох тисячах років.

Традиція становить велику частку життя людей українського походження і вона є частиною того, що вони продовжують святкувати Різдво за старою датою, яка відмічалася усіим Християнством.

Романський календар, який використовувався з початку восьмого сторіччя до н.е. спочатку починав рік 1 березня і мав 10 місяців, імена яких вказують безпосередньо на вересень (7), жовтень (8), листопад (9) і грудень (10). Згодом були додані два місяці Januarius і Februarius, і рік розпочався у січні. Проте він довго складав тільки 355 днів, що спричиняло похибку в десять днів та сезонів, і календар у ці роки безперервно втрачав їх правильне взаємовідношення.

ЮЛІАНСЬКИЙ КАЛЕНДАР

ЮЛІЙ ЦЕЗАР у кінці 46 до н.е., маючи грецького астронома Созігена (Sosigenes) встановлює довжину сонячного календаря в 365 і один з чвертю дня (365.25). Кожен четвертий рік мав додавати один день, щоб утримувати четверті днів точними, що зараз стало нашим високосним роком з 29-м лютим. Юліанський Календар був введений 1 січня, 45 до н.е. а ім’я Цезаря вшановано у сьомому місяці, що перейменований на його як липень (маючи Кесаря пошанує сьомий місяць, перейменований в його честі як липень (July). Пізніше, в нашу еру, римський Імператор, Августус Цезар, виправив конструкцію високосного року 8-й місяць в його честь місяць був перейменований на серпень (August).

Але рік Юліана 365 днів і 6 годин перевищує істинний сонячний рік 365.2422 днів, або 365 днів, 5 годин, 49 хвилин і 46 секунд, на 14 секунд 11 хвилин. Різниця складає близько 0.0078 дня за рік або близько одного дня за 128 років. За період 1,500 років календар знову крокував не в ногу з природними сезонами близько десяти днів.

Різдво, відоме за багатьма різними датами, було остаточно виправлене на 25 грудня Архієреєм Ліберіусом Римським.

У 354 н.е. він винайшов дату, щоб замінити латинське язичницьке святкування культу бога сонця Христом Месією, початок Християнства.

presents

ГРИГОРІАНСЬКИЙ КАЛЕНДАР

ПАПА ГРИГОРІЙ XIII в 1528 ввів остаточні зміни для виправлення помилки в Юліанському Календарі. Щоб відновити весняне рівнодення, для 21 Березня (March), він вилучив 10 днів з 11 по 21 березня 1582 року, внаслідок чого 12-20 березня в 1582 році не існувало як мінімум у некатолицьких країнах. Деякі протестантські країни, подібно Англії і Швеції прийняли новий календар тільки в 1752 р.. Так що в той час різниця складала11 днів.

Ортодоксальні (Православні) церкви східного обряду, як наприклад Українська прийняли Юліанський Календар для духовних цілей у 20 сторіччі. Українців є у світі приблизно 50 мільйонів - це друга найбільша нація, що в своїх церквах користується Юліанським Календарем. Різниця між двома Календарями перенесла Різдво на 7 січня, і завдяки величі української церкви дата стала широко відомою як "українське різдво." Проте, є інші більш маленькі Ортодоксальні національні церкви Східного обряду, як наприклад грецька, Сірійська, Сербська, Болгарська та Білоруська що сповідують за таким же календарем.

Історично Юліанський Календар іноді називається Старим Стилем (O.S.), а Григоріанський називається Новим Стилем (N.S.). Всі Православні країни, які зберегли Юліанський Календар в 20 сторіччя мали різницю в 13 днів. Тому дату було написано 4/17 січня, 1918 року, що означало 4-й за новим стилем і 17-й за старим стилем календаря.

Багато українських сімей і багато українських церков продовжують дотримуватися старої традиції українського різдва 7 січня, не зважаючи на тиск сучасного суспільства на зміну. Пізніша дата приваблює багатьох людей, оскільки після 25-грудня, у відмічанні якого є гендлярський дух, можна насолодитися тихим і більш релігійним святом. Для тих хто відправляється за покупками в останню мить, є велика перевага у святкуванні українського різдва – оскільки, для цих різдв'яних покупок, дуже вчасно починаються великі розпродажі.

 

За матеріалами http://www.patent.net.ua

Класс!
 
Главная Фотоконкурсы Каталог Форум Реклама Обратная связь
Вверх
ВВЕРХ
Вы получили 0 личных сообщений. Прочитать
Закрыть